Články

Pochopenie bitky medzi psami

Tento článok je zameraný na vysvetlenie prečo vzniká bitka medzi psami. Pochopíte čo predchádza samotnej bitke, ako rozpoznáte varovné signály na Vašom psovi. Povieme Vám kedy sa psi bijú, prečo sa bijú, kedy bitka končí a čo robiť ak máte agresívneho psa, ktorého správanie sa vymyká vzorcu normálneho správania sa psa.

Čítať ďalej...

Prípadová štúdia - agresívny pes

Prípadová štúdia – Agresívny bullmastiff Buly

Popis nežiaduceho správania
Bullmastiff Buly je agresívny na iných psov, opakovane napáda psi, pričom napadnutie je rýchle a tiché, nepovolí zákus a drží svoju obeť.

Čítať ďalej...

Výcvik psa č.2 - Spokojný pes

Aby bol výcvik psa efektívny a priniesol želané výsledky, musíme mať v prvom rade za cieľ, aby sme pracovali so spokojným a vyrovnaným psov. Pes, ktorého myseľ je vyrovnaná a kľudná, bude schopný príjmať nové informácie a rýchlo sa učiť. Nič nezmôžeme, keď náš pes bude hyperaktívny, alebo naopak apatický či unudený. Ako docieliť aby nás pes bol spokojný a vyrovnaný ?

Čítať ďalej...

Výcvik psa č.1 - Pochopenie psa a psej reči

Aby sme zvládli výcvik psa či už na poľovné, pracovné, obranárske alebo spoločenské účely, v prvom rade musíme pochopiť psiu reč. Len ak pochopíme psiu reč budeme schopný so psom komunikovať a následne ho aj vycvičiť.

Čítať ďalej...

Výživa mladých psov veľkých plemien

U psov veľkých plemien je vyššie riziko rozvoja ochorení kĺbov v období rastu ako následok rýchleho rozvoja kĺbovej chrupavky. Kĺbové ochorenia môžu vzniknúť aj ako následok preťaženia kĺbu alebo úrazu. Väčšina týchto ochorení je dedičných, riziko a stupeň rozvoja príznakov je však ovplyvniteľné typom výživy.

Čítať ďalej...

Ďalšie články...

  1. Skúšobné poriadky IPO a SVV